Kuchnia z kredensem - jak ją urządzić?

Kuchnia z kredensem - jak ją urządzić?

Kredens to mebel, który kojarzy się z domem naszych babć. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie bez kredensu, który gościł w większości kuchni w Polsce. Mebel miał wartość nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim funkcjonalną. Mógł on bowiem pomieścić wiele kuchennych akcesoriów, które jednocześnie nadal pozostawały pod ręką. Przeszklone półki z dumą prezentowały najbardziej wartościowe naczynia, często wykonane z porcelany lub estetycznie udekorowane konfitury. W aranżacjach domowych coraz częściej występują nawiązania do przeszłości, dlatego kuchnia z kredensem nikogo nie dziwi. Mebel jest wyjątkowy z wielu względów. Potrafi zmienić każdą kuchnię w miejsce pełne uroku i rodzinnego ciepła. Aby zmaksymalizować jego potencjał, warto dokonać przemyślanej, skrupulatnie zaplanowanej aranżacji wnętrza.

Kredens w kuchni - od czego zacząć aranżację?

Aranżacje z wykorzystaniem kredensu w kuchni należy rozpocząć od dokładnych pomiarów. Warto, aby tak wartościowy i nietuzinkowy mebel, trafił w miejsce, w którym nie umknie oczom gości. Właściwie wyeksponowany będzie nie tylko doskonałą ozdobą, ale przede wszystkim funkcjonalnym meblem, co ma szczególne znaczenie w wyposażeniu kuchni. Wybór kredensu powinien zostać poprzedzony dokładnymi pomiarami. Warto zdać sobie sprawę, na jakie gabaryty mebla możemy sobie pozwolić, aby uniknąć rozczarowań. W Orion Meble Sosnowe dostępne są różne wielkości kredensów. Dzięki czemu nawet niewielka przestrzeń może zostać wzbogacona o ten ponadczasowy mebel. Meble kuchenne z kredensem powinny tworzyć spójną całość, dlatego kolejnym krokiem jest dobranie właściwego stylu.

Kuchnia z kredensem - inspiracje

Wykorzystanie kredensu w kuchni doczekało się wielu inspiracji. Meble drewniane dają ogromne możliwości stylizacyjne, ograniczone właściwe wyłącznie wyobraźnią domowników. Kredensy drewniane sprawdzą się w modnych, rustykalnych wnętrzach. Styl, bijący rekordy popularności, bazuje na elementach drewnianych we wnętrzu. Ponadczasowe kredensy doskonale wpasują się w romantyczny nastrój wnętrza. Co więcej, rustykalizm to powrót do przeszłości, mający nadać wnętrzu przytulności i ciepła. Do tego rodzaju wnętrz idealnie sprawdzą się białe i beżowe propozycje. Kredens warto ozdobić żywymi kwiatami lub ozdobnymi plecionkami. Wówczas, goście będą mieli poczucie podróży w czasie do lat dziecięcych. Drewniany kredens z powodzeniem posłuży jako dopełnienie wnętrz w stylu klasycznym. Styl charakteryzuje się elegancją, w połączeniu z wygodą. W tego rodzaju wnętrzach każdy czuje się dobrze. Typowe dla klasycznych aranżacji są eleganckie sofy, ozdobne fotele, wystawne komody czy szafy. Idealnie sprawdzi się również drewniany kredens, który swoim wyglądem urozmaici wnętrze. Inspiracją dla kuchni z kredensem może być również styl prowansalski. Meble wpisujące się w ramy prowansalskich stylizacji powinny charakteryzować się bogatym wzornictwem. Idealnie sprawdzą się więc kredensy z rzeźbionymi nóżkami oraz ozdobnymi frontami. Nie sposób również pominąć bardzo popularnego stylu retro, często występującego w połączeniu z elementami nowoczesnymi. To właśnie połączenie tradycji i nowoczesności sprawia, że stary kredens może posłużyć do każdej kuchennej aranżacji. Wnętrza budowane na bazie kontrastów są szczególnie widowiskowe. Nie da się przejść wobec nich obojętnie. Często w aranżacjach tego rodzaju wykorzystywane są meble o długiej historii, poddawane renowacji.

Jak wkomponować kredens do gotowej aranżacji?

Wielu z nas zdecyduje się na zakup drewnianego kredensu po stworzeniu aranżacji w kuchni. Kredens kuchenny nie musi być podstawą aranżacji, a może stanowić wyłącznie jej dopełnienie, dlatego kupno mebla nie stanowi problemu nawet po zakończonym procesie dekorowania. Aktualnie na rynku dostępne są różne wersje mebli, dzięki czemu możliwe będzie dopasowanie tego właściwego. W Orion Meble Sosnowe wiemy, jak ważna jest różnorodność. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rozmiary kredensów do kuchni. Z powodzeniem uzupełnią przestrzeń, w której nie ma wiele miejsca. Wiele modeli kredensów pojawia się w wielu wersjach kolorystycznych. Do stylu rustykalnego idealnie pasować będą białe meble, pełne elegancji i romantyzmu. Do tradycyjnych aranżacji sprawdzą się wersje w ciemniejszych odcieniach, przypominające do złudzenia kredensy naszych babć. Wszystkie rodzaje drewnianych mebli z naszego sklepu charakteryzuje jedno - wysoka jakość. Kredens kuchenny będzie meblem, z którego domownicy korzystają codziennie. Częste użytkowanie nie wpłynie na wygląd mebla. Drewno to materiał niezwykle trwały. Do wykonania naszych produktów wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały - sosnę, którą charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia i zarysowania. Kuchnia z kredensem będzie ukłonem w stronę tradycji, w połączeniu z funkcjonalnością na co dzień.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane